Huawei P70’in benzersiz kamera tasarımı ortaya çıktı

Huawei’nin merakla beklenen P70 serisi ile ilgili yeni detaylar, sızdırılan bilgiler ve üçüncü parti cep telefonu kılıfları sayesinde gün yüzüne çıktı. Öne çıkan özellikler arasında, P60 serisinde görülen “ada lens modülü”nden önemli bir sapma gösteren ve muhtemelen dikkat çekici bir “kamera süslemesi” düzenine sahip olacak bir kamera tasarımı bulunuyor.

Kamera, OV50H veya IMX989 sensörlerinden birini barındırma ihtimali ile dikkat çekiyor. Ayrıca, serinin Kirin 9xxx yonga seti ile güçlendirileceği ve standart ile üst model arasında yonga seti frekansında farklılıklar olabileceği söyleniyor. Bu, Mate60 serisinde bulunan Kirin 9000S’den bir yükseltme olabilir. Ekran seçenekleri konusunda ise, 6.58 inç veya 6.8 inç boyutlarında 2.5D 1.5K LTPO panel ile “eş derinlikli dört mikro eğim tasarımı” sunarak daha pürüzsüz bir görsel deneyim vadediyor.

Huawei P70’in benzersiz kamera tasarımı ortaya çıktı

Kamera sistemi, fiziksel değişken diyaframı, 50MP ultra geniş açılı lens ve 50MP 4x periskop telefoto lens ile donatılmış olması muhtemel sensörlerle öne çıkıyor. Ayrıca, P70 serisinin yeni uydu iletişim teknolojisini tanıtarak işlevselliğini genişletebileceği ve önceki Huawei telefon modellerinden farklı bir tasarım dili sunabileceği söyleniyor. Resmi bir onay olmamasına rağmen, serinin Mart sonunda piyasaya sürüleceğine dair önceki raporlar bulunuyor. Fiyatlandırma detayları henüz bilinmiyor; ancak, geçen yıl piyasaya sürülen Huawei P60 Art’ın başlangıç fiyatı 8.988 yuan (yaklaşık 1.264$) olarak referans alınabilir.

Bu bilgilerin çoğu sızıntı ve söylentilere dayandığı için Huawei’den bu özellikler, fiyatlandırma ve diğer detaylar hakkında resmi bir açıklama bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x